Sera Çözümleri

Seralarda iyi kalitede ürün yetiştirmek ve en iyi sonucu alabilmek için bitkinin yetiştirileceği ortamı hassasiyetle oluşturmak, doğru planlamak ve doğru uygulamak son derece önemlidir. Jain farklı ihtiyaçlara uygun, son teknoloji sera çözümleri sağlama konusunda küresel bir deneyime ve donanıma sahiptir. Sera çözümlerimizde, müşteri bütçesine uygun planlama ile maksimum verimi sağlamaya yönelik, kaliteli ve kapsamlı çözümler sunan anahtar teslim projeler geliştiriyoruz.

Nem ve Soğutma Sistemleri

Birbirinden farklı bitki türlerinin yetiştirebildiği seralar iklimlendirme sistemlerine en fazla ihtiyaç duyan bölgelerdir. Bu nedenle seralarda nem ve soğutma sistemleri yani iklimlendirme sistemleri kullanılmaktadır. Yetiştirilen bitkinin yapısına göre sera içerisindeki hava sirkülasyonu en doğru şekilde yapılmalıdır. Doğru uygulanmış bir iklimlendirme sistemi metrekare başına üretkenliği ve ürün kalitenizi ciddi oranda artıracaktır.

Çimlendirme - Köklendirme

Çimlendirme-Köklendirme görevi, ekimi yapılan tohumun çeşitli ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak anlamına gelir. Çeşitli damlacık boyutlarına sahip sisleyiciler ve mikro sprink yelpazemiz, fideliklerde ve dikime hazır hale gelmiş bitkinin istenen koşullarda korunmasına yardımcı olur.

Yağmurlama Uygulamaları (MikroSprink)

Seralarda, mikro sprinkler kullanılarak, sulama, iklimlendirme gibi farklı ihtiyaçlara çözümler bulunabilmektedir. İsteğe bağlı LPD(Sızıntı Önleme Cihazı), sulama bittikten sonra kendisini kapatarak, bitkilerin hassas bir şekilde sulanmasına imkan verir. LPD sayesinde borularda iki uygulama arası su dolu kalır ve bu da tüm bölümlerin hemen açılabilmesini sağlar. Uzun yıllar dayanıklı ve homojen sulama yapan mikrosprinklerimiz ekim ve diğer tüm iç faaliyetler için kullanılabilir. 

Damla Sulama Uygulamaları

Seralarda damla sulama sistemleri yüksek sulama randımanı ve su kullanımı verimliliğini garanti eder. Gübrelemede kesin çözüm sunarak, ürün kalitesi ve miktarında ciddi artış sağlar. Seralarda hassas tarım için, üniformiteyi sağlamak ve tüm damlatıcıların sulamaya aynı anda başlayıp aynı anda durmasını sağlayan CNL damlatıcıların kullanılmasını öneriyoruz.

Dondan Koruma Uygulamaları

Dondan koruma sistemi sera veya tünel plastik örtüsü üzerinde bir buz örtüsü oluşturmak üzere tasarlanan Jain yağmurlama sistemleri ile sağlanmaktadır. Bu uygulamada aralıkla sulamalardan ziyade sürekli çalışmayı gerektirmektedir. Sistem -6 C’ye kadar düşük sıcaklıklarda çalışabilir. Jain geniş ürün yelpazesi ve küresel deneyimiyle dondan koruma çözümlerinde yanınızda!

Proje Talep Et